Zabieg Nici PDO

Nici PDO zostały stworzone w Korei w 2009 roku. Koreańczycy łącząc filozofię akupunktury wraz z obserwacjami tego, jak zachowuje się polidoksan jako nić w chirurgii wewnętrznej, opatentowali nici PDO jako metodę liftingującą. Zabieg nici PDO polega na wprowadzeniu do tkanek cienkiej nici na cieniutkiej igle w taki sposób, aby pomiędzy skórą właściwą a tkanką podskórną utworzyła się siatka, która utrzymuje skórę. Drugą zaletą zabiegu nici PDO jest to, że nici stymulują skórę do produkcji włókien kolagenowych i elastynowcyh, co powoduje przebudowę, ujędrnienie i wzmocnienie skóry oraz wypłycenie zmarszczek. Badania in vivo zabiegu nici PDO wykazały także, że zaimplantowania podczas zabiegu nić stymuluje fibroblasty do produkcji naturalnego kwasu hialuronowego, co powoduje, że nawet najbardziej wysuszona skóra staje się nawilżona i świetlista.

Po wykonaniu zabiegu polidioksanon jest w organizmie poddawany powolnemu uwalnianiu w wyniku hydrolizy, co powoduje, że nić całkowicie wchłania się w okresie od 6 do 8 miesięcy. Nagromadzony w tym czasie kolagen i elastyna pozwalają na zachowanie efektów zabiegowych aż do dwóch lat. To sprawia, że raz wykonany zabieg nici PDO staje się ulubionym zabiegiem naszych klientów.

Wskazania do zabiegu mezoterapii igłowej: 

Z

utrata owalu twarzy

Z

„opadające” rysy twarzy

Z

zmarszczki

Z

utrata jędrności twarzy

Z

pionowe i poziome zmarszczki na czole

Z

obniżone zewnętrzne krawędzie brwi, wiotka, miękka tkanka, opadające brwi

Z

„worki” pod oczami

Z

opadająca, zwiotczała skóra policzków

Z

nadmiernie zarysowany fałd nosowo-wargowy lub marionetkowy

Z

fałdy skóry na policzku

Z

pomarszczone policzki

Z

potrzeba v-liftingu

Z

fałdy i zmarszczki skóry na szyi i dekolcie

Z

utrata kształtu piersi

Z

zwiotczenie tkanek

Zalety zabiegu:

Z

bezpieczeństwo

Z

brak konieczności szczególnego przygotowywania się do zabiegu

Z

natychmiastowe wyniki

Z

wysoka skuteczność

Z

brak nacięć i blizn

Z

nici są całkowicie wchłaniane

Z

możliwość powtórzenia procedury

Z

brak widoczności i wyczuwalności nici

Przebieg zabiegu:

Konsultacja wstępna – analiza i określenie celu zabiegowego, rozważenie wskazań i przeciwwskazań do zabiegu kwasu hialuronowego.

Pierwsza wizyta – zabieg wykonywany jest w znieczuleniu miejscowym, trwa około 15–45 minut.

Konsultacja pozabiegowa – kosmetolog ocenia efekty i informuje o zaleceniach pozabiegowych.

Jeśli masz dodatkowe pytania bądź chciałbyś umówić się na zabieg, nasi konsultanci z chęcią zaopiekują się Tobą i umówią najlepszy dla Ciebie termin.

Czy zabieg jest bolesny?

Procedurze nie towarzyszy ból, krwawienie czy też obrzęk. Pacjent może odczuwać delikatne ukłucia, jak przy zabiegu akupunktury.

Nici na twarz – kiedy widoczne są pierwsze efekty zabiegu?

Pierwsze efekty widoczne są po 2–3 tygodniach, a znacząca poprawa następuje po 2–3 miesiącach, kiedy to zaczyna być indukowany nowy kolagen. Efekt jest długotrwały (do 2 lat).

Alan Dąbrowski

Kosmetolog, trycholog, Absolwent irlandzkiego the Galligan Beauty College, certyfikowanego przez dwie największe na świecie organizacje beauty CIBITAC i ITEC. Międzynarodowy trener z zakresu kosmetologii estetycznej i pielęgnacyjnej akredytowany przez rządową brytyjską organizację beauty ITEC. Wykładowca akademicki, założyciel i główny trener placówki szkoleniowej „Alan Dąbrowski Academy” z czterema filiami: w Warszawie, Dublinie, Manchesterze i Palermo.

Właściciel pracowni kosmetologii i medycyny estetycznej Beauty Design w centrum Warszawy, przy ulicy Smolnej. W swoim zawodowym dorobku ma współpracę z magazynami naukowymi i lifestyle’owymi, osobami publicznymi oraz teatrami i instytucjami kultury.

Twórca platform edukacyjnych beauty: www.blog-kosmetyczny.pl i Plastic Tube by Alan Dąbrowski na YT.

Laureat nagrody HIT ROKU magazynu „Gentleman” w kategorii „Innowacje w kosmetyce”.

Dołacz do grona naszych klientów

 

 

 

 

Klienci nas polecają

Alan Dąbrowski to mistrz w swoim fachu, a że jestem cykorem, to nie oddam mojej buzi byle komu. Alanowi ufam na maksa, a moja twarz odzyskała blask.

Monika Szałek

Fotograf

To magiczne miejsce z profesjonalnym i sympatycznym zespołem. Klinika zadba o wasze piękno w taki sposób, abyście tak jak i ja byli zadowoleni.

Paulina Świerkowska

HR Manager

U nas najważniejszy jesteś ty i twoje potrzeby...