Zabieg lipolizy iniekcyjnej – redukcja tkanki tłuszczowej

Zabieg lipolizy iniekcyjnej jest idealnym zabiegiem dla osób zmagających się z miejscowym złogiem tkanki tłuszczowej, nadmiernym obtłuszczeniem w okolicy bioder czy podwójnym podbródkiem. Zabieg lipolizy pozwala na wymodelowanie sylwetki oraz usunięcie tkanki tłuszczowej w okolicy brzucha, bioder, pleców, wewnętrznej i zewnętrznej strony ud, a także pośladków i kolan. Zabieg lipolizy iniekcyjnej idealny jest także na te miejsca, które są trudne do wymodelowania za pomocą ćwiczeń. Ten rodzaj zabiegu jest kontrolowany i bezpieczny oraz pozwala na szybkie osiągnięcie satysfakcjonujących efektów. Jeśli więc szukasz środka wspomagającego wymodelowanie ciała w miejscach opornych na odchudzanie oraz treningi, takich jak chociażby brzuch, pośladki czy uda, lipoliza iniekcyjna z pewnością jest rozwiązaniem, po które warto jest sięgnąć.

Wskazania do zabiegu lipolizy – potrzeba wyszczuplenia: 

Z

kończyny górne – okolice tricepsu

Z

kończyny górne – „bryczesy”

Z

fałdy na plecach (poniżej żeber)

Z

brzuch

Z

biodra – „love handles”

Z

okolica podpośladkowa

Z

wewnętrzna strona ud

Z

wewnętrzna strona kolan

Z

podwójny podbródek

Z

ginekomastia męska

Z

tłuszczaki

Z

okolice karku

Na czym polega zabieg lipolizy iniekcyjnej?

Zabieg polega na podaniu za pomocą cienkiej igły roztworu fosfatydocholiny bądź dexocholanu sodu. Tłuszcz zawarty w organizmie po podaniu mieszanki fosfatydylocholiny oraz deoksycholanu sodu zostaje uszkodzony, co wpływa na znaczącą redukcję tkanki tłuszczowej w opracowywanym obszarze ciała.

Przebieg zabiegu lipolizy iniekcyjnej:

Konsultacja wstępna z kosmetologiem: omówienie oczekiwań i celu terapii, omówienie wskazań i przeciwwskazań do zabiegu oraz możliwych realnych rezultatów.

Zabieg: kosmetolog po wykluczeniu przeciwwskazań i kwalifikacji do zabiegu uzyskuje zgodę na zabieg. Zabieg wykonywany jest roztworem zawierającym fosfatydocholinę lub/i deoxycholan sodu.

Wizyta kontrolna: omówienie efektów, kontynuacja terapii.

Jeśli masz dodatkowe pytania bądź chciałbyś umówić się na zabieg, nasi konsultanci z chęcią zaopiekują się Tobą i umówią najlepszy dla Ciebie termin.

Schemat terapii

W zależności od okolicy ciała zabieg lipolizy trwa w granicach 20–40 minut. Najlepszy rezultat osiągniemy wykonując serię 3 zabiegów w odstępach od 3 do 6 tygodni.

Przeciwwskazania do zabiegu:

Z

ciąża i okres laktacji

Z

cukrzyca

Z

ostre choroby nerek i wątroby

Z

zaburzenia krzepliwości

Z

choroby autoimmunologiczne

Z

ostre infekcje

Z

znaczna otyłość (BMI > 35)

Z

alergia na soję i jaja

Z

choroby tarczycy

Z

stosowanie aspiryny lub innych leków przeciwzakrzepowych

Lipoliza iniekcyjna – jak długo utrzymuje się efekt?

Zabieg lipolizy wywołuje proces niszczenia komórek tłuszczowych, który trwa przez 3 tygodnie. Często wystarcza jeden zabieg lipolizy iniekcyjnej. Należy jednak pamiętać, że zabieg lipolizy iniekcyjnej nie stanowi alternatywy liposukcji. Jest odpowiedni dla osób z wagą normalną lub z lekką nadwagą. Pomaga pozbyć się niechcianych, niezwykle ciężkich do usunięcia tzw. „miejscowych otłuszczeń”. Wspaniale uzupełnia dietę, zabiegi drenujące, wysiłek fizyczny.

Czy zabieg jest bolesny?

Ostrzyknięcie substancją może dawać poczucie pieczenia lub swędzenia. Ból jest jednak niezbyt intensywny. Klienci w skali od 1 do 10 oceniają na ból na 2, 3. Czasem skóra robi się zaczerwieniona, powstaje niewielki obrzęk. Po zabiegu obserwujemy czasem tkliwość miejsca poddawanego zabiegowi i są to pożądane efekty uboczne świadczące o skuteczności i działaniu zabiegu, choć te objawy nie muszą wystąpić, nawet w poprawnie wykonanym zabiegu.

Rekonwalescencja

Kuracja praktycznie nie wymaga rekonwalescencji. Mogą wystąpić objawy pozabiegowe takie jak: zaczerwienienie, obrzęk i zasinienia. Objawy mijają samoistnie. W tym okresie, żeby złagodzić dolegliwości, można stosować leki przeciwhistaminowe i środki przeciwbólowe. Wskazane jest wykonanie masażu limfatycznego.

Alan Dąbrowski

Kosmetolog, trycholog, Absolwent irlandzkiego the Galligan Beauty College, certyfikowanego przez dwie największe na świecie organizacje beauty CIBITAC i ITEC. Międzynarodowy trener z zakresu kosmetologii estetycznej i pielęgnacyjnej akredytowany przez rządową brytyjską organizację beauty ITEC. Wykładowca akademicki, założyciel i główny trener placówki szkoleniowej „Alan Dąbrowski Academy” z czterema filiami: w Warszawie, Dublinie, Manchesterze i Palermo.

Właściciel pracowni kosmetologii i medycyny estetycznej Beauty Design w centrum Warszawy, przy ulicy Smolnej. W swoim zawodowym dorobku ma współpracę z magazynami naukowymi i lifestyle’owymi, osobami publicznymi oraz teatrami i instytucjami kultury.

Twórca platform edukacyjnych beauty: www.blog-kosmetyczny.pl i Plastic Tube by Alan Dąbrowski na YT.

Laureat nagrody HIT ROKU magazynu „Gentleman” w kategorii „Innowacje w kosmetyce”.

Dołacz do grona naszych klientów

 

 

 

 

Klienci nas polecają

Alan Dąbrowski to mistrz w swoim fachu, a że jestem cykorem, to nie oddam mojej buzi byle komu. Alanowi ufam na maksa, a moja twarz odzyskała blask.

Monika Szałek

Fotograf

To magiczne miejsce z profesjonalnym i sympatycznym zespołem. Klinika zadba o wasze piękno w taki sposób, abyście tak jak i ja byli zadowoleni.

Paulina Świerkowska

HR Manager

U nas najważniejszy jesteś ty i twoje potrzeby...