Zabieg laserowego usuwania makijażu permanentnego.

Makijaż permanentny swego czasu przeżywał swój renesans – bardzo wiele osób oddawało się w ręce lingerystek. Ludzka uroda z biegiem czasu się zmienia, a makijaż permanentny, który pasował do nas kilka lat temu, obecnie może wydawać się nieestetyczny. Nasi klienci, którzy zdecydowali się na usunięcie starego makijażu permanentnego w naszej klinice, mówią, że bardzo przeszkadza im wypłowiały kolor starego makijażu. Taki nieestetycznie spłowiały makijaż permanentny zaczyna na przykład blednąć tylko miejscami albo wpadać w odcienie więziennego koloru zielonego czy niebieskiego. W Naszej Klinice wykonujemy przez cały rok niezliczoną liczbę zabiegów laserowego usuwania makijażu permanentnego zarówno dla osób, które nie chcą już nosić tej formy tatuażu na twarzy, jak i dla osób, które potrzebują rozjaśnienia starego makijażu permanentnego do korekty na nowy makijaż.W naszej Klinice dysponujemy dwoma platformami laserowymi do usuwania makijażu permanentnego. Platforma Q-Swich Nd:Yag oraz laserem picosecundowy, dzięki czemu jesteśmy w stanie dobrać idealne rozwiązanie zabiegowe dla każdego typu makijażu, jak i skóry klientki.

Podczas zabiegu miejsce, z którego należy usunąć makijaż permanentny, naświetla się wiązką laserową. Emitowany przez urządzenie impuls o dużej energii skuteczne rozbija cząsteczki barwnika bez naruszania struktury okolicznych tkanek. Usuwanie makijażu permanentnego za pomocą lasera zazwyczaj nie jest terapią, która kończy się po jednym spotkaniu. Trzeba jednak odbyć serię zabiegów. Ich częstotliwość i liczbę określa specjalista, biorąc pod uwagę: rodzaj użytego barwnika i jego kolor, ilość i gęstość rozmieszczenia pigmentu w skórze, a także sam odcień skóry oraz indywidualną reakcję pacjenta na laser. Jednorazowe spotkanie trwa około 30 minut, podczas którego samego lasera używa się przez około 2–4 minuty. Zabieg na ogół nie wywołuje skutków ubocznych, a czas rekonwalescencji jest stosunkowo krótki. Bezpośrednio po aplikacji lasera skóra przyjmuje biały kolor, a następnie ulega zaczerwienieniu. Może również pojawić się lekki obrzęk, który najczęściej znika po 2–3 dniach. Miejsca potraktowanego laserem nie można myć ani moczyć przez 24 godziny, a w ciągu kolejnych 2-3 dni nie aplikuje się kosmetyków kolorowych. Należy również unikać zdrapywania powstałych strupków – dzięki temu zabieg nie pozostawi blizn, których często obawiają się osoby rozważające laserowe usuwanie makijażu. Przez 2–4 tygodnie należy także powstrzymać się od opalania, wizyt na basenie czy w solarium. Trzeba również zachować bezwzględną czystość obszaru poddanego zabiegowi, aby nie doszło do zakażenia.

Zabiegi umawia się po 6–8 tygodniach. Po około 8 tygodniach od zakończonej kuracji można natomiast wykonać nowy makijaż permanentny.

 

 

Działanie zabiegu fotoodmładzania:

Z
Makijaż permanentny brwi
Z
Makijaż permanentny oczu 
Z
Makijaż permanentny ust

Czy zabieg usuwania makijażu pernamentnego jest bolesny?

Zabieg może powodować pewien lekki dyskomfort, jednak dzięki stosowaniu środków znieczulających nie powinien być bolesny.

 

Zaletami są:

Z
skuteczność, szybkość, precyzja
Z
krótki czas przeprowadzania zabiegu,
Z
bezpieczeństwo
Z
brak skutków ubocznych

Alan Dąbrowski

Kosmetolog, trycholog, Absolwent irlandzkiego the Galligan Beauty College, certyfikowanego przez dwie największe na świecie organizacje beauty CIBITAC i ITEC. Międzynarodowy trener z zakresu kosmetologii estetycznej i pielęgnacyjnej akredytowany przez rządową brytyjską organizację beauty ITEC. Wykładowca akademicki, założyciel i główny trener placówki szkoleniowej „Alan Dąbrowski Academy” z czterema filiami: w Warszawie, Dublinie, Manchesterze i Palermo.

Właściciel pracowni kosmetologii i medycyny estetycznej Beauty Design w centrum Warszawy, przy ulicy Smolnej. W swoim zawodowym dorobku ma współpracę z magazynami naukowymi i lifestyle’owymi, osobami publicznymi oraz teatrami i instytucjami kultury.

Twórca platform edukacyjnych beauty: www.blog-kosmetyczny.pl i Plastic Tube by Alan Dąbrowski na YT.

Laureat nagrody HIT ROKU magazynu „Gentleman” w kategorii „Innowacje w kosmetyce”.

Dołacz do grona naszych klientów

 

 

 

 

Klienci nas polecają

Alan Dąbrowski to mistrz w swoim fachu, a że jestem cykorem, to nie oddam mojej buzi byle komu. Alanowi ufam na maksa, a moja twarz odzyskała blask.

Monika Szałek

Fotograf

To magiczne miejsce z profesjonalnym i sympatycznym zespołem. Klinika zadba o wasze piękno w taki sposób, abyście tak jak i ja byli zadowoleni.

Paulina Świerkowska

HR Manager

U nas najważniejszy jesteś ty i twoje potrzeby...