Zabieg autologicznego wypełniacza plasma filler

Wypełniacz z żelem plazmowym jest nazywany „wypełniaczem autologicznym PPP”. Oznacza to, że wykorzystuje się własne komórki lub tkanki klienta. Żel uzyskuje się z krwi, a następnie wstrzykuje w problematyczne miejsca, aby odżywić i uelastycznić skórę twarzy i szyi, które utraciły objętość i/lub wycelować w bardzo drobne linie i zmarszczki. Zabieg świetnie nadaje się również na dłonie.

Żel plazmowy ma ten sam kolor i konsystencję, co naturalny tłuszcz, ale po wstrzyknięciu staje się bardziej miękki. Kluczową zaletą zabiegu plasma filler jest to, że stymuluje komórki macierzyste i czynniki wzrostu wytwarzające kolagen – naturalne białko organizmu, które utrzymuje napięcie, świeżość i młody wygląd skóry.

Wskazania do zabiegu plasma filler:

Z

odmłodzenie twarzy

Z

korekta bruzd i zmarszczek

Z

modelowanie ust

Z

poprawa owalu twarzy

Z

uzupełnienie ubytków objętości tkanek miękkich

Z

podniesienie konkretnych obszarów twarzy

Przebieg zabiegu osocza bogatopłytkowego:

Konsultacja wstępna – analiza i określenie celu zabiegowego, rozważenie wskazań i przeciwwskazań do zabiegu kwasu hialuronowego.

Pierwsza wizyta – zabieg wykonywany jest w znieczuleniu miejscowym, trwa około 45–60 minut. Pacjentowi krew pobiera pielęgniarka lub analityk medyczny, do certyfikowanych probówek.

Konsultacja pozabiegowa – kosmetolog ocenia efekty i informuje o zaleceniach pozabiegowych.

Przeciwwskazania do zabiegu:

Z

problemy skórne typu zapalnego i/lub infekcje (trądzik, opryszczka…)

Z

ciąża i karmienie piersią

Z

skłonności do blizn przerostowych (keloidów), choroby układu immunologicznego, immunoterapia

Po zastrzyku mogą wystąpić reakcje zapalne tj. obrzęk, zaczerwienienie, rumień. Może też pojawić się krwiaczek. Wszystkie te objawy ustępują samoistnie w ciągu kilku dni.

Czy zabieg plasma filler boli?

Zabieg zazwyczaj wykonywany jest za pomocą cienkiej, tępo zakończonej igły, dzięki czemu dyskomfort zminimalizowany jest do minimum. Przed zabiegiem plasma filler klient jest znieczulony kremem.

Jak długo utrzymuje się efekt?

Pierwsze wyniki są widoczne natychmiast po zabiegu, a efekty produkcji kolagenu można zobaczyć po kilku tygodniach. Po kilku miesiącach żel plazmowy jest naturalnie i całkowicie wchłaniany. Początkowo sugerujemy serię 3 sesji co 4 tygodnie. Wyniki utrzymują się przez około 2 lata po trzeciej sesji, jeśli są połączone z zastrzykami surowicy PRP.

Alan Dąbrowski

Kosmetolog, trycholog, Absolwent irlandzkiego the Galligan Beauty College, certyfikowanego przez dwie największe na świecie organizacje beauty CIBITAC i ITEC. Międzynarodowy trener z zakresu kosmetologii estetycznej i pielęgnacyjnej akredytowany przez rządową brytyjską organizację beauty ITEC. Wykładowca akademicki, założyciel i główny trener placówki szkoleniowej „Alan Dąbrowski Academy” z czterema filiami: w Warszawie, Dublinie, Manchesterze i Palermo.

Właściciel pracowni kosmetologii i medycyny estetycznej Beauty Design w centrum Warszawy, przy ulicy Smolnej. W swoim zawodowym dorobku ma współpracę z magazynami naukowymi i lifestyle’owymi, osobami publicznymi oraz teatrami i instytucjami kultury.

Twórca platform edukacyjnych beauty: www.blog-kosmetyczny.pl i Plastic Tube by Alan Dąbrowski na YT.

Laureat nagrody HIT ROKU magazynu „Gentleman” w kategorii „Innowacje w kosmetyce”.

Dołacz do grona naszych klientów

 

 

 

 

Klienci nas polecają

Alan Dąbrowski to mistrz w swoim fachu, a że jestem cykorem, to nie oddam mojej buzi byle komu. Alanowi ufam na maksa, a moja twarz odzyskała blask.

Monika Szałek

Fotograf

To magiczne miejsce z profesjonalnym i sympatycznym zespołem. Klinika zadba o wasze piękno w taki sposób, abyście tak jak i ja byli zadowoleni.

Paulina Świerkowska

HR Manager

U nas najważniejszy jesteś ty i twoje potrzeby...